3 najczęstsze błędy popełniane przez Start-Upy

Tworzenie własnego biznesu jest ekscytującą przygodą, ale i sporym wyzwaniem. Podczas naszej współpracy z założycielami Start-upów zauważyliśmy trzy nagminnie popełniane błędy, które utrudniają rozwój, a czasami prowadzą nawet do upadku firmy. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak ich uniknąć.

Brak jasnej strategii sprzedaży

Stworzenie świetnego produktu czy usługi nie wystarczy aby odnieść sukces i generować zyski. Bez poukładanej strategii sprzedaży, Twój zespół handlowy będzie kręcił się w kółko i podejmował nieudolne próby zebrania leadów.

Dlatego zanim Twój zespół sprzedażowy rozpocznie prospecting, upewnij się, że posiadacie kompleksową strategię sprzedaży, która określa docelową grupę odbiorców, kanały prospectingu, etapy lejka sprzedażowego, kryteria kwalifikacji leadów, a także proces sprzedaży.

Brak ukierunkowania

Kolejnym częstym błędem popełnianym przez początkujące start-upy jest brak ukierunkowania i nieustanne wdrażanie zmian. Jeśli w każdym tygodniu masz inne pomysły na usprawnienie biznesu i stale wdrażasz coś nowego, to w efekcie zaczynasz wciąż od zera i nie osiągasz żadnych postępów.

Aby uniknąć tego błędu, skup się na swojej głównej strategii i celach biznesowych. Po wdrożeniu nowego rozwiązania, daj mu czas na rozwój, analizuj wyniki i nie wprowadzaj zmian, dopóki nie jesteś wstanie ocenić rezultatów poprzedniej startegii.

Niekorzystanie z porad ekspertów

Wielu założycieli Start-upów, zwłaszcza w branży IT, ma wrażenie, że wszystko muszą robić sami bo ludzie z zewnątrz nie rozumieją ich wizji i misji. Niestety, to zwykle prowadzi do kosztownych błędów, nadmiernego stresu i niewykorzystanych szans.

Dzięki wsparciu doświadczonych doradców i specjalistów, możesz zdjąć z siebie ciężar odpowiedzialności za całą firmę i skupić się na tym, w czym jesteś najlepszy.

Jeśli obawiasz się, że popełniasz któryś z tych błędów lub chcesz mieć pewność, że Twoje procesy są poprawnie zbudowane -zostaw nam wiadomość.

Nasi eksperci skontaktują się z Tobą aby sprawdzić co możemy dla Ciebie zrobić.

Wystarczy, że podasz swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą!

Check - Elements Webflow Library - BRIX Templates

Dziękujemy!

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy na Twoją wiadomość wkrótce.
Ups! Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza.
*Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny lub/i mailowy w celu obsługi niniejszego zgłoszenia.
*Wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.salessolutions.pl oraz na wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych (Polityka Prywatności).
Start-up owner

Bądź z nami na bieżąco!

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili na mediach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej informacji, aktualności i inspiracji związanych z naszymi usługami.